Chłodziwa

Chłodziwa do obróbki skrawaniem.

Chłodziwa

Podkategorie

 • Emulsyjne

  Zawierają ponad 40% modyfikowanych olejów pochodzenia mineralnego lub roślinnego. Po rozcieńczeniu wodą tworzą trwałą, mleczną emulsję bardzo drobnych kropelek oleju od 0,002 do 0,005mm. Zapewniają dobre chłodzenie i bardzo dobrą smarowność. 
  Wszystkie chłodziwa emulsyjne maja współczynnik refrakcji 1,0.

 • Półsyntetyczne

  Zawierają niewielką ilość modyfikowanych olejów mineralnych i dodatki zwiększające smarowność. Pólsyntetyki są chętnie używane ponieważ łączą zalety chłodziw syntetycznych i emulsyjnych.

 • Syntetyczne

  Nie zawierają olejów i po wymieszaniu z wodą są przezroczyste lub półprzezroczyste. Tworzą mikro emulsje o wielkości kropel poniżej 0,000001mm. Oferujemy chłodziwa syntetyczne z dodatkiem substancji powierzchniowo czynnych, które zmniejszają napięcie powierzchniowe i poprawiają smarowność. Mają dobre własności antykorozyjne. Zapewniają bardzo dobre chłodzenie. 
  Chłodziwa syntetyczne zasadniczo nie tolerują zbyt twardej wody.

 • Oleje do...

  Oleje chłodzące przeznaczone do bezpośredniego zastosowania bez rozcieńczania wodą. Zapewniają wyśmienitą smarowność i dobre chłodzenie. Stosuje się do obróbki i szlifowania w maszynach przeznaczonych do chłodzenia olejem.

Aktywne filtry